Берое и Спартак Варна играят при 0:1 в първи мач 10-ия

...

НА ЖИВО: Берое - Спартак Варна 0:1, ВАР отмени гол на Кръстев

Берое и Спартак Варна играят при 0:1 в първи мач 10-ия кръг в efbet Лига. Двубоят е излъчен директно в ефира на DIEMA SPORT, а в Gong.bg ще проследим мача минута по минута. Срещата ще бъде управителен от Станислав Тодоров. Здравко Димитров откри резултата в 19-ата минута.

Гостите останаха с човек по-малко още във 2-ата минута. Стив Траоре получи извеждащ пас зад защитата на " соколите ", при което беше фаулиран от Проспер Менди. Главният рефер Станислав Тодоров сподели пряк червен картон на бранител, защото Траоре оставаше очи в очи с вратаря. Малко по-късно пристигна и първата добра опция за гол пред Берое. Абел Анисе центрира отляво, а Абубакар Тунгара направи незабравим отскок и стреля с глава, само че Иван Дичевски се оправи.

Изненадващо Спартак излезе напред в резултата в 19-ата минута. Гостите проведоха отлична офанзива, при което Ивей Ромееш напредна с топката през центъра и пусна отличен извеждащ пас за Здравко Димитров. Нападателят надбяга Стилиян Николов и озовал се самичък против Иван Караджов вкара за 0:1.

Три минути по-късно топката стигна до Анисе в наказателното поле след подаване на Траоре, само че ударът на мадагаскареца беше блокиран. Секунди по-късно Пламен Димов не съумя да почисти добре и кълбото се озова в Анисе, чийто шут от 5-6 метра беше неакуратен.

След половин час игра гол на Берое беше анулиран. Траоре получи в наказателното поле и съумя да резервира топката, след което откри Кръстев на дузпата, а нападателят незабавно насочи удар в долния десен ъгъл. След намесата на ВАР обаче попадението не беше прието поради засада в зародиша на офанзивата.

Берое - Спартак Варна 0:1

0:1 Здравко Димитров (19)

Берое : 1. Иван Караджов, 2. Д. Стоянов, 14. Стилян Николов, 3. Димитър Пиргов, 6. Рука, 16. Симеон Мечев, 8. Серкан Юсеин, 10. Абубакар Тунгара, 13. Абел Анисе, 11. Стив Траоре, 19. Калоян Кръстев

Резерви: 23. Иван Гошев, 4. Валентино Пулиезе, 7. Лукас Мартинс, 9. Луизиньо, 15. Георги Динков, 17. Спас Георгиев, 44. Николай Николаев

Старши треньор: Петър Хубчев